Site Loader

Spousta lidí se brání nějakému tomu šetrnému zacházení se zdroji. Můžete to vidět na internetu, ale i v reálném životě v kamarádské či sousedské diskuzi. „Třídit odpad nemá cenu, když je tady Čína a USA“ nebo „stejně nic nezměníš“. Všichni tito lidé omlouvají své činy někým hodně vzdáleným – samozřejmě nás ovlivňuje úplně všechno. Pokud v Číně zalévají moře toxickým odpadem, poznáme to i my. Ovšem nyní se pojďme oprostit od těchto globálních problémů a zaměřme se na lokální, místní. To je ostatně poslední dobou trend, zaměřovat se na místní. Tak tedy dobře.
ekologická recyklace
1) Valná většina domácností nesvítí úspornými žárovkami, nekupuje si úsporné spotřebiče a nemá dobré zateplení domova
To znamená, že lidé topí pánu bohu do oken za horentní sumy každý zimní měsíc, spalují plasty a staré hadry, svítí takovými žárovkami, jejichž wattáž bychom mohli použít na osvětlení celého bytu a ještě k tomu všemu plýtvají, kde to jen jde. vám ostatně může velmi dobře poradit, co se týče úspor v domácnosti.
půlená značka

2) Třídíme plasty, ale to ostatní už ne
Plasty jsou u nás velmi dobře recyklovány, až 80 % všech plastů se u nás recykluje, což je velmi dobré. Ale například tetrapaky, sklo, papír a kovové obaly jsou teda rozhodně nižší. Tetrapaky nikdo moc netřídí, proto ostatně spousta měst dělá to, že to přetřídí z plastů a kovové obaly často končí ve směsném obalu, byť by se daly naprosto bez problému očistit a recyklovat.

Často vidíme problém jinde, ale už se nepodíváme pod svůj vlastní nos. Jen si představte, kdybychom recyklovali skutečně 100 % všeho odpadu. Bioodpad by se využíval pro zemědělské účely, plasty a další látky by se 100 % recyklovaly a všechno ostatní by se vozilo do příslušných míst. To by se najednou dýchalo lépe.
listy v žárovce
A teď si představte, kdyby lidé, zhýčkaní konzumem, ještě omezili svou spotřebu a zaměřili se spíše na místní trh, než aby se dovážely cibule z Číny. To by bylo terno, viďte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: