Site Loader

Pořídit si malé štěňátko, je vážné rozhodnutí. Pokud se tedy pro koupi nového kamaráda do rodiny rozhodnete, určitě byste měli mít vaši domácnost pro příchod nového člena perfektně připravený! Co tedy koupit a obstarat si před tím, nežli si malé štěně přinesete domů?

V první řadě je nutné říct, že každé štěně není stejné. Některá plemena jsou větší, jiná menší, nicméně v zásadě je jedno zda si koupíte štěně akita inu Kenichiai, německého vlčáka, nebo čivavy. Všechny malá štěňata mají základní potřeby téměř totožné.

malé štěně

První věcí, na kterou byste měli myslet, jsou misky na žrádlo. V kamenných i internetových obchodech naleznete celou řadu misek, jak se v nich tedy vyznat a koupit tu pravou? Jednoduše. V první řadě vybírejte podle velikosti. Pokud koupíte misku příliš malou, budete v dospělosti psa muset pravděpodobně novou a větší. Nicméně můžete rovnou koupit velkou misku pro dospělého psa. Vybírejte taktéž podle materiálu. Pokud máte myčku, určitě se hodí, pokud do ní může i miska – bude se vám lépe udržovat čistá. Ideální materiál je například nerez.

pes v trávě

Další věcí, kterou musí mít doma přichystané každé štěňátko, je pelíšek, nebo bouda. Každý pejsek musí vědět, kam patří a kde se může cítit v bezpečí – a právě z těchto důvodů se kupují psí boudy. Pokud máte psa navíc na zahradě, slouží mu jako ochrana před povětrnostními podmínkami, dbejte tedy na to, aby do boudy nikudy neprotékalo a aby materiál snadno neprofoukl. Prostě pejsek zde bude za každého počasí a nesmí mu být zima. Bude-li váš nový kamarád bydlet u vás doma, máte o starost méně. Bohatě postačí nějaký látkový pelíšek, kam se pejsek bude moci schoulit. Nehledě na to, že psi žijící v domácnosti, si svůj pelech velmi často vybírají sami až postupem času (v naprosté většině případů nakonec skončí na sedačce, nebo v posteli).

Post Author: