Site Loader

Mít kde bydlet je jednou ze základních potřeb každého člověka. Platí to zvláště v našich podmínkách, kdy je potřeba mít místo, kde se ukryjeme před zimou či nepřízní počasí. Ovšem každý z nás má poněkud jiný vkus. Je tedy jen pochopitelné, že existuje spousta nejrůznějších typů bydlení.

Samozřejmě některé jsou populárnější než jiné, avšak i to podléhá módním trendům. Například ještě před padesáti lety bylo hitem bydlet v panelákovém bytě, kdežto dnes lidé dávají přednost rodinným domům. Do popředí se však dostávají i jiné způsoby bydlení. Jedním z nich je i celoroční mobilní dům https://www.lavarohouse.cz/ či karavan.

mobilnidum3

V podstatě se jedná o nákladní automobil, případně přívěs, ve kterém najdeme veškerý potřebný komfort domova. Je zde elektřina, teplá i studená voda, toaleta, zkrátka veškeré vymoženosti nutné k pohodlnému žití.

Výhodou je především cena a dostupnost. Zatímco cena klasických bytů a domů neustále stoupá do té míry, že se hovoří o bytové krizi, cena těchto mobilních domů zůstává stejná. Je to samozřejmě proto, že je mnohem snadnější je vyrobit. Navíc zde není potřeba zabrat půdu, která se také stává poměrně nedostatkovým zbožím. Výroba samotná je pak mnohem jednodušší a levnější. Všechny tyto faktory se následně odráží v ceně.

mobilnidum4

To ovšem není jediné plus, které nám bydlení v mobilních domech nabízí. Výhodou je i fakt, že nejsme vázáni na jedno místo. Pokud se nám někde přestane líbit, či pokud získáme zaměstnání v jiném městě, není potřeba procházet celým tím martyriem spojeným se stěhováním – jednoduše nastartujeme motor a přejedeme na dané místo.

Je tedy jen pochopitelné, proč si získává stále větší oblibu. To však neznamená, že zde nejsou určité nevýhody. Tou první je podstatně menší obyvatelný prostor. Tento fakt pocítíme zejména tehdy, pokud nás tam bydlí více, především pak v zimě, kdy nás studené počasí prakticky uvězní uvnitř.

Dále je zde fakt, že je potřeba pravidelně doplňovat nádrž na vodu a vynášet toaletu, což není zrovna příjemná činnost.

Avšak navzdory těmto nevýhodám je jasné, že se jedná o pro mnohé lidi ideální způsob bydlení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: