Site Loader

V posledních letech se kokosový olej stal nepostradatelnou kosmetickou vychytávkou v každé rodině. Jeho blahodárné a výživné vlastnosti se skvěle postarali o vaše vlasy, nehty, kůži a pleť, ale to není jediný způsob, jak ho můžete využít naplno. Vynikající vlastnosti má i jeho konzumace a jeho chuť vám vylepší i mnoho pokrmů a nápojů.
produkty z kokosu.jpg

Kokosový olej do kávy

Ano, i milovníci kofeinového nápoje, jakým je káva, si můžou její chuť ještě obohatit. Ten, kdo kávu miluje dobře ví, že se nezalévá horkou vodou ohřátou nad 80° Celsia. Je to z důvodu spražení a zhořknutí kávových zrn. Kokosový olej také nemá příliš v lásce vysoké teploty, a tak je do kávy více než vhodný.
Navíc je jedna lžička kokosového oleje do kávy účelově pomáhá nastartovat metabolismus a rychleji spalovat přebytečné kalorie a tuky.
energetické koule.jpg

Příkrmy pro miminka

Kokosový olej obsahuje více než 90% nasycených mastných kyselin. Ty se doporučují zavádět do dětských příkrmů už od jejich počátku. Nemusíte se tedy zaměřit jen na drahé oleje lisované za studena, ale použít k vaření právě několik lžiček toho kokosového. Ovšem ne na smažení, ani v průběhu varu vašich příkrmů. Přidejte ho nakonec, nejlépe, když je příkrm už trochu zchlazený. Docílíte tak toho, že se varem nijak neznehodnotí a zachová si všechny účinné látky, které vaše děťátko potřebuje k správnému růstu a vývoji.
Proč jíst lžičku kokosového oleje jen na zkus?
· Neobsahuje žádný cholesterol, který se přirozeně nachází v řadách olejů, které denně používáme k vaření a následně konzumujeme.
· Dostanete do těla všechny nasycené mastné kyseliny, které jsou pro spokojené tělo prospěšné, protože se pokládá za tuk, který je zdravější.
K čemu všemu můžete kokosový olej v kuchyni ještě využít?
· Je fantastický na restování, tedy rychlé tepelné zpracování.
· Na pečení je ideální díky své nezaměnitelné vůni a chuti, která dodá moučníkům úplně jiný rozměr.
· Můžete ho využít i do studených polévek, které jsou v oblibě obzvláště v horkých letních dnech.
· Taktéž je skvělý na přípravu různých smoothie nápojů, které prožívají momentálně velký „boom“ a připravuje si je doma už každý.

Post Author: