Site Loader


Také rádi jezdíte v zimě na hory a s vašimi přáteli lyžujete na svahu přes den nebo v rámci večerního lyžování na osvětleném svahu? Tato zábava je pro naši zemi typická, a kupříkladu v porovnání s Chorvatskem je to něco, co Chorvati prakticky neznají, pokud vysloveně nevycestují třeba do Alp. Pobyt na horách v zimním období je však poměrně náročný i na fyzickou kondici a podporu imunitního systému. Někteří lidé se tu na sjezdovce posilňují alkoholem, to ale není nejlepší nápad, protože alkohol otupuje smysly a velmi rychle na něm můžete získat závislost. Od alkoholu raději dál a držme se přírody, která nám nabízí i pro zimní měsíce doslova poklady.

zralé šípky

Čaj v termosce – až vyrazíte na sjezdovku, kde vám nabídnou svařák, dejte přednost raději šípkovému čaji. A víte proč? Obsahuje mnoho vitamínu C a provitamínu A, a kombinace těchto dvou látek spolu s dalšími rostlinnými složkami posiluje imunitní systém a vaši vitalitu. Je to mnohem lepší „životabudič“, než všechny prodávané nápoje, co vám nabídnou v Apres ski baru.

plody šípku

Čaj na chatě – když přijdete unavení z lyžování, budete mít jistě hlad. Můžete si tu dopřát třeba bramborovou kaši, těstoviny nebo česnekovou polévku, a šípkový čaj vám tu poslouží jako vhodný teplý nápoj ještě před tím, než se jídlo uvaří. Pro zahřátí a regeneraci sil je ideální a doporučujeme do čaje nakrájet plátky jablka.

Karty – na horách se po večerech nebo za nepřízně počasí (za deště a mrznoucího mrholení) hrají karty. Znáte hru Lóra? Je to kladenský výmysl a patří k velmi oblíbeným karetním hrám v tamní oblasti. Ke karetní hře se vám šípkový čaj Darka shop bude hodit, protože bystří mysl a budete se lépe na hru soustředit. A výhodou tohoto druhu čaje je, že jej můžete nabídnout prakticky každému. I malým dětem, kterým neublíží, ale naopak spíše prospěje, rozhodně lépe, než slazené limonády sycené oxidem uhličitým nebo s obsahem kofeinu.

Post Author: