Site Loader

Každý, komu učarovala možnost vyřešit svou finanční tíseň pomocí nebankovní hypotéky, by měl počítat s tím, že se za takový typ půjčky bude muset zaručit svou nemovitostí. Tedy stejně tak, jak to bývá běžně vyžadováno u americké hypotéky. A to je rozdíl oproti běžné bankovní půjčce, kde si vystačíte jen s úroky a finanční spoluúčastí.

financování

Nicméně i tak pro vás může být právě nebankovní hypotéka tím pravým řešením, a to především proto, že se nebankovní společnosti vyznačují vstřícností a ochotou sjednat individuální řešení na míru životním potřebám každého svého klienta. A takový přístup v žádné bance nenajdete.

Která nemovitost je ta pravá?

Většinou si člověk nemůže příliš vybírat, neboť jen málokdo má k dispozici více než jen vlastní byt či dům, nicméně pokud jde o podnikatele, mohou se za svou nebankovní půjčku zaručit klidně i svým výrobním areálem anebo jinými podnikatelskými prostory, může to být i pozemek a žádný problém není ani hypotéka na družstevní byt. Pokud tedy máte na výběr, měli byste se snažit zvolit vždy takovou nemovitost, která svou hodnotou odpovídá výši částky, kterou si chcete půjčit. Takže jestliže se jedná o poměrně skromnou částku ve výši několika desítek tisíc, tak může být dobrou zárukou za takovou půjčku i garáž anebo zahradní chatka.

peněženka

Obecně platí, že můžete získat peníze až do výše sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti, což může v některých případech dělat pořádný balík peněz. V každém případě se nemusíte děsit toho, že byste museli něco takového složitě zjišťovat anebo zařizovat – nebankovní společnost odhad ceny nemovitosti i všechno ostatní ráda zajistí za vás, aniž byste museli předem cokoli platit.
Ba naopak, své závazky budete splácet nejdříve až po uzavření a podpisu smlouvy, takže se až do poslední chvíle můžete rozhodnout, zda se vším souhlasíte či nikoli.

Post Author: