Site Loader

Není pochyb o tom, že mít kolem svého pozemku plot je veskrze výhodné. V první řadě tak zabráníte vstupům nezvaných hostů, což oceníte zvláště ve chvíli, kdy tam máte zasázeny například ovocné stromy. Jinak totiž díky zákonu o volném pohybu krajinou mohou přes neoplocený pozemek v klidu procházet. Je sice samozřejmé, že by zde neměli nic brát, tím méně ničit, ale ohlídat to bývá prakticky nemožné.

Pokud máte malé děti či domácí zvířata, pak jistě oceníte fakt, že jim tak zabráníte dostat se za hranice pozemku a do míst, kde by se jim mohlo něco stát. Zvlášť pokud vede okolo vašeho pozemku například silnice.

betonp2

Otázka, zda postavit plot či ne, je tedy jednoduchá. Těžší je se rozhodnout, jaký by měl onen plot být. K dispozici je totiž velká řádka materiálů i stylů, ze kterých si můžeme vybírat. A věřte, že pouze na cenu se zde hledět nevyplatí. Zvlášť pokud je na úkor kvality. Jen dobře postavený plot totiž bude plnit svůj účel po dlouhou dobu.

Asi nejpoužívanější je v současnosti pletivo. A není divu. Je nejlevnější, jeho postavení je velmi snadné a nepotřebuje příliš údržby. Je sice pravda, že zároveň poskytuje neomezený výhled, avšak v mnoha případech výhody převyšují nevýhody.

betonp5

Další často používanou klasikou je dřevo. Je sice o něco dražší, avšak poskytuje více soukromí. Navíc je i tvarovatelné, můžete si tedy vybrat, zda budete mít plaňky jednoduché, nebo vyřezávané. To může celému projektu dodat charakter prakticky uměleckého díla.

V neposlední řadě tu pak máme betonový plot Montáž MPC. Ten je v současnosti nejméně používaný. A není divu. Je nejdražší a jeho montáž také není nejlevnější. Je sice ozdobný, ale vyžaduje péči, aby jej vodní a větrná eroze neponičili.

Jak je vidět, je třeba se rozhodnout podle více kritérií, než podle ceny a podle toho, co se nám líbí. Je potřeba se pořádně zamyslet, co se zrovna pro naši situaci hodí nejlépe. Jen tak budeme spokojeni s výsledkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: