Site Loader

Jen výjimečné horské střediska nabízejí možnosti lyžování, o kterých se zmiňuji v úvodníku tohoto článku. Celá hora k dispozici. Ze všech stran. Je to tím, že málokde to topografie terénu dovolí. Málokde je horský hřeben z obou stran tak ideálně skloněný, jako na Bukové hoře. Co si pamatuji tak snad jen na Chopku na Slovensku. Ale to jsou až Nízké Tatry.

Sjezdovka

Buková hora se rozkládá mezi Jeseníky a Orlickými horami, mám-li co nejvíce přiblížit polohu tohoto skvělého střediska. Snad jen ještě dodám, že opravdu nedaleko je další unikát. Sportovní horské středisko Dolní Morava. (O něm ještě hodně uslyšíme. Buková hora, její vrchol leží ze dvou stran mezi obcemi Čenkovice a Červená voda. Její hřeben pokračuje na Suchý vrch. Právě pod ním vede z Červené vody hlavní silnice směřující až do Rychnova nad Kněžnou. Tato silnice je již roky hlavní spojnicí Čech s Moravou. Celá oblast leží v takzvaném Přírodním parku Suchý vrch-Buková hora. Nabízí unikátní možnosti pro lyžaře. Jak pro sjezdaře, tak pro milovníky běžeckého lyžování. Park nebývá opuštěn ani v období beze sněhu. Na své si přijdou cyklisté i pěší turisté. V létě a pak na podzim je tady ráj houbařů.

Lyžování

Když už vyrazíte do těchto míst, určitě se budete někde ubytovat. Přesto, že budete chtít ubytování v Čenkovicích https://hpapartmany.cz/, doporučuji ubytování v apartmánech na druhé straně hřebene Bukové hory v Červené Vodě v části Mlynický Dvůr. Tyto apartmány nabízejí ubytování v klidné oblasti, bez nočního života a přitom v mimořádně pěkném prostředí. Apartmány jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Nabízejí veškeré vybavení, luxusně koncipovanou koupelnou počínaje, dokonale vybavenou kuchyní konče. Apartmány mají dva pokoje, zajišťují tedy soukromí i pro více početné skupiny. Kromě samotného ubytování je zde i další zázemí. V létě si můžete bezpečně uschovat kola, v zimě samozřejmě lyže. Lanovka a vleky jsou od apartmánového domu jen pár kroků.

Post Author: