Site Loader

Vést děti ke sportu už od malička je výborná investice do jejich budoucnosti. Je to skvělé nejen pro jejich zdraví, ale také morálku a smysl pro zodpovědnost. Není ale dobré děti do sportu přímo nutit nebo po nich chtít aby ho dělali závodně. Každé dítě je totiž jiné a ne všechny mají pro sport vlohy. Nic nám ale nebrání v tom si s nimi něco zahrát doma jen rekreačně. Radost z pohybu a případné výhry totiž potěší každého špunta.

fotbal děti

Sportem děti hlavně udržují dobrou kondici a týmového ducha. S různými sportovními hrami se začíná už ve školce, kdy si děti jen házejí s balonem nebo hrají na schovávanou. Každý druh pohybu se počítá. Pokud ale chceme, aby se dítě věnovalo sportu intenzivněji, pak je na pořadu dne pořídit mu pořádné vybavení. Základem je zjistit, co naši ratolest baví a k čemu má vlohy. Kluci většinou tíhnou k fotbalu, hokeji nebo bojovým sportům jako je džudo nebo karate. To co k těmto sportům potřebují se většinou dozvíte od jejich trenérů. Holčičky zase většinou baví gymnastika, různé tančení a když jsou starší tak třeba volejbal.

Pokud děti nebaví týmové sporty, pak s nimi můžete zkusit třeba jízdu na kole nebo kolečkových bruslích. Dalším oblíbeným sportem je tenis. Dětem ze začátku stačí pouze dětská tenisová raketa https://www.sportoaza.cz/detske-2/, míčky a vhodné oblečení a obuv. Tenisové hřiště je dnes skoro v každé vesnici, většinou má jen rozdílný povrch. Hrát s potomkem navíc můžete ze začátku jen vy, abyste zjistili, zda má smysl laťku posunout někam výš.

tenis

Není moc důležité jaký sport dítě bude hrát nebo se k němu přidáte. Důležité je, aby ho to hlavně bavilo a chtělo se k němu vracet. Pokud u něj navíc vydrží, v dospělosti vám poděkuje. Sport není jen o tom, naučit se prohrávat, ale poznat, že můžeme sportem relaxovat, poznat nové lidi a navíc si udržovat zdravou kondičku.

Post Author: