Site Loader

Sháníte úvěr na bydlení nebo bezúčelovou půjčku, v takovém případě vaše kroky jistě povedou do banky, ve které máte sjednaný běžný či spořicí účet. Banky jsou o všem v zadlužování nekompromisní. Není tak pravidlem, že každý kdo přišel s žádostí o úvěr, jej následně také dostane. Jejich přísné tabulky jsou nastavené tak, aby půjčku získali jen opravdu spolehliví klienti, u kterých je větší pravděpodobnost, že půjčku splatí. Žadatelé, kteří se byť jedním prstem ruky dotýkají skupiny rizikových klientů, většinou v bance neuspějí. Kdy je skoro jisté, že banka tížený úvěr neschválí a existuje vůbec nějaká legální možnost, jak si peníze obstarat, když bankovní sektor selže?

barevné bankovky

Bankovní tabulky už předem vytipovávají skupiny žadatelů, kterým úvěr neschválí. Nespadáte do jedné ze skupin i vy?

  • Bez pravidelných příjmů

Úvěr bez doložení příjmů už na našem trhu najdete, povětšinou ho ale nabízejí nebankovní společnosti, které chtějí klienty nalákat na výhodné a rychlé půjčky. V bance takový produkt budete hledat jenom marně. Pokud tedy patříte mezi jednice, kteří nepobírají pravidelnou mzdu, v bance budete zbytečně marnit čas. Stejně dopadnou i žadatelé ve zkušební lhůtě, i těm bude s největší pravděpodobností půjčka zamítnuta.

  • Skupina rizikových žadatelů

V bankách se často může setkat s tzv. skupinou rizikových žadatelů. Co to znamená? Zkrátka a jednoduše do této skupiny spadají žadatelé, kterou jsou z hlediska příjmů nebo životní situace pro banku velmi vysokým rizikem. Maminky na mateřské dovolené, důchodci, studenti nebo lidé bez zaměstnání.

kasička na peníze

Nebankovní společnosti ale čekají na také klienty s otevřenou náručí. Rychlé a bezproblémové půjčky do pár minut, hypotéka bez registru nebo doložení příjmů jsou tak pro mnohé žadatele velmi lákavé. Pokud vám tedy banky zavřou dveře, vždy existuje možnost, jak se nakonec k vytouženým penězům propracovat.

Post Author: