Site Loader

Proč vsadit právě na nylon, který se těší dobré pověsti, jakožto materiál potahů sedacích vaků již řadu let?

Důvěřujte nylonu

Odolnost a vysoká nosnost – ze všech materiálů vykazuje největší mez pevnosti v tahu a u dobře provedených zesílených švů jej mohou zatížit i osoby velmi obézní. Vydrží mnohem více, než umělá kůže (koženka, ekokůže), polyesterové vlákno a všechna přírodní vlákna. Mohou se na něm povalovat i děti, dovádět a skotačit, je vhodný i pro velké rozměry vaků určených pro dvě osoby.

sedací vak

Nepoškrábete jej – odolá i zvířecím drápkům a některým předmětům, co zanechávají na jiných površích škrábance. Nylon není tak snadné protrhnout, do určité míry jej nepoškodíte ani nožem či nůžkami.

Nezašpiní se – s trochou nadsázky lze říci, že nečistoty, které se projeví na jiných materiálech, zvláště pak na polyesteru nebo bavlně, se vyhnou právě nylonu.

nylonový potah

Je tvrdý – vysoká tuhost a pevnost tkaniny je výhodná jako bariéra proti poškození, ale není to natolik měkké a hebké, jako plyšová zvířátka z polyesteru. Musíte počítat s tím, že za povrchovou odolnost zaplatíte určitým kompromisem v podobě hrubšího povrchu na dotek. Není to ovšem smirkový papír, posezení je natolik příjemné, že plyšová hebkost není tak rozhodujícím měřítkem kvality.

Dá se vyprat – je pratelný v pračce jako syntetika a tak se vyplatí sáhnout po sedacím vaku, který má odnímatelný potah. Výhodou je mimo jiné i výměna vnitřní výplně, na jejíž kvalitě velmi záleží z hlediska pohodlí. Pokud máte zájem o špičkový výrobek, který má ulevit vašim zádům a uvolnit všechny svalové partie, vybírejte výplně pouze z polystyrenových kuliček (označení EPS). Praní potahu však není nutné provádět tak často, většinou si poradíte s navlhčeným bavlněným hadříkem, jehož povrch absorbuje většinu běžného znečištění. Pomůže i jedlá soda, která s nečistotou dobře reaguje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: