Site Loader

Když naše zvířátko onemocní, jsme tak vyděšení, že se jen těžce soustředíme na to, abychom všechny příznaky choroby a stav svého mazlíčka veterináři dobře vylíčili. Většinou to na něj vychrlíme jedním dechem páté přes deváté a neuvědomujeme si, jak musí být pro veterináře obtížné se v neuspořádaných informací vyznat a udělat si reálný obrázek o stavu pacienta. Ze všeho nejvíce si přejeme, aby rychle našemu zvířeti pomohl a abychom už byli zase doma. Navíc i klidné zvíře bývá v tu chvíli vlivem nemoci a bolesti nervózní a vystrašené, což nepřidá na klidu ani jedné straně. Veterinář je však přece profesionál, má být za každou cenu milý a vlídný a pokud tomu tak není, hned jej i jeho péči negativně hodnotíme.
operace psa

Lidé si často stěžují, že veterináři jen berou velké peníze, ale péče není tak kvalitní, zvířata špatně léčí, dokonce jim někdy vůbec nepomohou. Přišly jsme o mnoho financí a náš zvířecí miláček nakonec stejně uhynul.

Možná by neškodilo občas se nad prací veterinárního lékaře zamyslet, nesoudit ji tak nekompromisně a spíše se spolu s ním stát jedním spolupracujícím týmem, který má stejný zájem: zdraví našeho zvířete. 

 vyšetření kočičky

VETERINÁŘ VE STRESU

Věřte, že nejen vy, ale i váš veterinář je ve stresu a nemá radost z toho, že vás musí pořádně obrat o peníze. Myslí především na to, jak se těmi správně zacílenými dotazy dobrat toho podstatného, aby se mu mohla začít rýsovat diagnóza. Přemýšlí, jaký postup navrhnout, abyste s ním souhlasili, musí se soustředit a cítí svoji zodpovědnost. Je si vědom toho, že chyba mu odpuštěna nikdy nebude, protože vaše zvířátko je až na výjimky milovaným členem rodiny, bez kterého si svůj život nedovedete představit.

Přesto často s veterinářem komunikujeme naštvaně a vyčítavě, aniž bychom si uvědomili, že i my jsme možná zapomněli něco zmínit, něco jsme neúmyslně zanedbali, ať už pravidelné dávání léků svému zvířeti, nedostatečný dohled nad ním a někdy, ruku na srdce, dokonce něco i zatajíme.

Post Author: