Site Loader

Dekorování pestrých barev se sezónní tématikou se stává v našich končinách stále více oblíbenou činností. Krásným jarním věncem na vstupních dveřích, pentlemi a vajíčky ozdobené vrbové proutky nebo sázení macešek či cibulovin, to je opravdové přivolávání jara. Příjemně naladí nejenom naše oči, ale také odráží pohodu domova.
věnec z lučních květin
V Čechách je stále více příznivců nejenom jarních věnců na dveře, ale také jiné výzdoby, spojené s příchodem jara. A protože se dají dekorace ladit do ročních období, mohou zdobit dveře i interiér domácnosti po celý rok, nejenom na Velikonoce nebo Vánoce. Jaro je správný čas na oživení domova po chmurných zimních dnech. Jarní věnce jsou od těch ostatních rozdílné díky pestrosti a rozmanitosti barev, jsou plné svěžích květin, jemných peříček, hedvábných motýlů i malých ptáčků, ale také se dají doplnit různými větvičkami, listy i vajíčky.
Jarní věnec se sice dá koupit již hotový, ať už ze sériové výroby, nebo ten ručně dělaný. Nejhezčí ale vždy zůstávají dělané vlastnoručně. Fantazii se přece meze nekladou a výroba vlastního věnce není vůbec složitá. Korpus na něj koupíme polystyrenový nebo slaměný, každý dle svého vkusu a představivosti. Ti zručnější použijí větvičky, třeba březové, nebo také vrbové proutí.
barevné květy
Pokud je základ, tedy kruh, hotový, můžeme začít zdobit. Výborným pomocníkem je tavná pistole, popřípadě špendlíky nebo jehla s nití. Na věnci by určitě neměly chybět květy, živé vypadají moc hezky, umělé vydrží po delší čas. Doplnění v podobě peříček, skořápek od vajec nebo stužky v symbolu Velikonoc, lze vytvořit nádhernou dekoraci. Dolepením drobných kvítků bledulek jej dovedeme k jemné dokonalosti.
Ať už se ale rozhodneme pro vlastní věnec nebo ten koupený, stále nezapomínejme, že v jednoduchosti je krása. Příliš mnoho barev a nepravidelnost, vyvolá pocit chaosu. Taková dekorace pak nevypadá příliš hezky.

Post Author: