Site Loader

Rádi se v létě koupete v bazénu? Máte menší či větší typ postavený doma na zahradě? V létě, kdy svítí sluníčko je to ideální osvěžení. Můžete si v něm zaplavat kdykoliv chcete a nemusíte stát dlouhé fronty u pokladen nebo se mačkat s ostatními na plovárně. Domácí typy mají spoustu výhod, ale také nevýhod a jednou z nich je i fakt, že musíme dbát na správnou úpravu vody v bazénu.

K rychlému navýšení chloru v našem domácím bazénu skvěle poslouží právě přípravek chlor šok. Ten okamžitě navýší koncentraci chloru na požadovanou hodnotu. Z jeho názvu napovídá, že se jedná opravdu o šokovou terapii. Navýšení koncentrace chloru ve vodě je šokové a extrémní, ale vy si pak můžete být jistí, že máte dostatek aktivního chloru v bazénové vodě.

modré bikiny

Proč se používá tento přípravek? Na co je přesně vhodný a kdy jej použít?

Tento přípravek se používá zejména v případě, když při běžné kontrole bazénové vody zjistíte, že voda žádný chlor neobsahuje. Bazénová voda totiž musí obsahovat vždy nějaké stopy chloru, pokud vodu čistíte pomocí chlorových přípravků. Chlor je ve vodě v takovém případě žádoucí, protože zamezuje vzniku škodlivých a nebezpečných látek. Díky chloru nevznikají ve vodě mikroorganismy a jiné škodliviny či řasy, které by vodu tímto způsobem znehodnocovaly.

ranní slunce

  • Chlor šok je nezbytné použít v případě, když zjistíte, že voda v bazénu už neobsahuje žádný chlor. Používá se jako šoková terapie. Kontroly byste měli provádět po celou dobu koupací sezóny a zjišťovat pravidelně hodnoty chloru ve vodě.
  • Jednoduše použijete tento přípravek tím, že jej nasypete granulovanou formou v uvedeném a patřičném množství do vody v bazénu. Přípravek se nejprve doporučuje rozpustit v malé dávce třeba pitné vody.
  • Koncentrace aktivního chloru po aplikaci tohoto přípravku bude navýšena dlouhodoběji,protože organicky vázaný aktivní chlor, který tvoří účinnou složku produktu, má výrazně delší čas rozkladu než je tomu u anorganicky vázaného aktivního chloru, obsaženém v jiném přípravku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: