Site Loader

Stejně jako každý jiný rok, i letos společnost bilancuje nad minulým rokem a zkoumá, které produkty vydělávají více a které méně. Letos se Seznam.cz ovšem může chlubit rekordními tržbami, ke kterým si přišel za rok 2018. Meziročně totiž zvýšili příjem na neuvěřitelných 4,48 miliardy korun.
 klávesnice mezi letáky

Největší zdroje zisku

Seznam.cz kromě možnosti vyhledávat nejrůznější informace poskytuje i několik dalších produktů a služeb. Jedním z nich je i reklamní síť Sklik, která meziroční růst firmy za poslední rok posunula téměř o 9 procent, 8,8 procent přesně. To se v minulosti ještě nikdy nestalo. Zdá se to poměrně překvapivé, protože přece jen většina projektů využívá spíš služeb Googlu a jejich Google Ads.
 
Bohužel díky daním se v čistých číslech hodně přibližují údajům z roku 2017. Tehdy si po odečtení daní a úroků přišli na 1,34 miliard korun. Podle co-CEO společnosti, pana Pavla Zimy hodně investovali do reklamních systémů, a i přesto se jim podařilo udržet profitabilitu asi na 36 procentech. Podle jeho slov jsou se svými výsledky velmi spokojeni a rok 2018 považují za mimořádně úspěšný.
 žluté dámské hodinky

Zvyšování bude pokračovat

Během loňského roku společnost zaznamenala registraci více jak dvaceti nových reklamních projektů. A právě to jim tolik zvýšilo meziroční obrat. Na platformě Sklik se jedná o 25 procent a v RTB až o 45 procent. Klesající tendenci přitom vůbec neočekávají. Právě naopak. Trendy v reklamě a marketingu podle jich budou pokračovat i v roce 2019. Uvidíme, jak se to projeví příští rok na jejich účetnictví.
 

Jaké jsou plány na rok 2019?

V letošním roce by se podle Pavla Zimy firma měla zaměřit na vývoj produktů, které jsou důležité zejména pro české uživatele a inzerenty. To znamená, že bychom se mohli dočkat drobných i větších změn a inovací ve vyhledávání, emailu i v oblasti map.
 
Stejně tak chtějí dále rozvíjet vztahy v oblasti obsahového partnerství a produkovat nový obsah. Podstatná je pro ně samozřejmě především kvalita, vysoká přidaná hodnota a nezávislost všeho, co dělají. Jednoduše řečeno se snaží, aby se u nich běžní uživatelé i inzerenti měli co nejlépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: