Site Loader

Máte-li vlastní tažné zařízení na Ford Focus, máte v rukách prakticky neomezenou moc, co se týče plánování vlastní dovolené. Jaké jsou možnosti a jak dovolenou koncipovat, abyste využili jednoho z nejoblíbenějších autopříslušenství – kouli za autem?

Karavan – v současné době populární způsob trávení volných dnů. V obytném přívěsu lze pohodlně přespat kdekoli, kde je možnost jej zaparkovat, a tak se lze pohybovat po silničních tazích velmi pružně, dle vašich potřeb, nálady a možností.

Ford Focus

Vodácká výprava – také jste měli to štěstí a plavili se s někým na kánoi nebo na raftu na nějaké české řece? Pokud ne, doporučujeme to vyzkoušet, možná, že tu objevíte netušené možnosti, jaké pobyt v blízkosti našich řek nabízí. A je skutečně z čeho vybírat, pro začátečníky doporučujeme Lužnici a Berounku, pro zdatnější vodáky Ohři, Vltavu, Sázavu a Otavu. Plavidla se dají pronajmout v půjčovnách, ale mnohem lepší řešení je vždy nezávislost, tedy přívěs s nástavbou pro převážení lodí, pochopitelně připojený k tažnému zařízení.

Jízdní kola – nosič jízdních kol na tažné zařízení je výhodnější, než jiné typy. Kola převážíte nízko nad zemí, což nemá téměř žádný negativní vliv na samotnou jízdu, snadno se s nimi manipuluje při nakládání a vykládce a je takřka nulová pravděpodobnost, že by vám při tom spadla na střechu.

mořské akvárium

Kam se vypravit

A kam se s vozem s tažným zařízením vydat? Jeden tip bychom pro vás měli, tak trochu netradiční, ale jistě poutavý. Až se budete toulat s bicykly nebo plout po řekách či přespávat v karavanu, zkuste zavítat někam, kde vás překvapí svět akvarijních ryb.

V Modrém u Velehradu lze spatřit v proskleném tunelu život pod vodou v našich rybnících či přehradách. Ve Frymburku je k dispozici expozice s názvem Svět pod hladinou, zaměřená na tuzemské vodní zdroje i některé exotické. V obřím akváriu v Hradci Králové můžete pozorovat více než pět stovek ryb. A konečně největší mořské akvárium v naší zemi se nachází v pražských Holešovicích, v areálu Výstaviště.

Post Author: