Site Loader

Dítěti s plenkou se nestane žádná nehoda, nepočůrá se a může si spokojeně hrát. Jenže i tohle bezstarostné období musí někdy skončit. Jak se připravit? 

Má vaše dítě stále ještě plenu? Kdy je čas plenky vyhodit a jak dítě dostat na nočník? 

Malé děti rychle rostou a tak se možná i vy brzy dočkáte doby, kdy budete muset své dítko naučit chodit na nočník či rovnou na toaletu a tak se zbavit nadobro plínek. A to není rozhodně úplně jednoduché. Jsou děti, kterým to nečiní žádný problém, ale těch je rozhodně méně, než dětí, které se plín zbavují dost obtížně. A proč? Pleny jsou pro dítě pohodlné, nemusejí na nic myslet, nikam odbíhat. Ovšem čím jsou děti starší, i ony pocítí, že bez pleny jim bude mnohem lépe. A toho se můžete chytit. 

jednorázové plenky

Je čas to vysvětlit 

I když se vám to možná nezdá, dětem se dají věci docela dobře vysvětlit. Ono se občas může zdát, že dítě nevnímá, neposlouchá, ale je to spíše opačně. Dítě moc dobře vnímá, ale potřebuje vědět, že to, co mu vysvětluje, pro něj bude skutečně lepší. Navíc starším dětem, které už mají například začít chodit do školky, velmi dobře můžete vysvětlit, že nočník je lepším řešením, už jen proto, že nebude mít pořád mokrý zadeček. A jak nejlépe dítě přesvědčíte, že musí chodit na nočník a vzdát se plenek? 

Můžete to zkusit přes knížky, pohádky ale můžete různé situace i nasimulovat s pomocí oblíbených hraček a plyšáků. Zkuste být kreativní, to děti nesmírně baví, budou vnímat a navíc budou mít chuť si to také vyzkoušet samy. Vyhraďte si na to ale dostatek času, jsou děti, které vše pochopí a zkusí během dne, jiné dítě potřebuje týden, některé dokonce měsíc. 

dětská plenka

Když už, tak už se vším všudy 

Vyhněte se také časté chybě. Někteří rodiče dávají děti přes den na nočník a dítě neustále hlídají a ptají se, zda nepotřebuje čůrat nebo kakat. Na noc pak ale dítěti opět dají plenky, což je samozřejmě velká chyba. V době, kdy dítě z plenek přechází na nočník, by doma již žádné plenky být neměly. Dítě je neuvidí a vy je nebudete moci využívat. I když se na začátku stane asi nejedna nehoda, vyplatí se vytrvat. Pokud se plenky odstraní najednou, celý proces učení se může výrazně zkrátit. 

Nakonec i dítě bude bez plen mnohem spokojenější. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: