Site Loader

Musí být samozřejmě dodrženy pokyny výrobce. Obecně se však závěsy obvykle perou v pračce na 30 stupňů. Doporučuje se program jemného praní při max. 800 otáčkách za minutu.

 

Nejen prací program je důležitý, ale také správný prací prostředek. Chcete-li se zbavit žlutého či šedého zbarvení, je vhodný speciální čisticí prostředek na záclony.

křeslo v koutě

Obecně platí:

U bavlny a polyesteru by měla prací odměrka naplněna změkčujícím čisticím prostředkem. Při praní bílých závěsů či záclon je vhodný tekutý prací prostředek. U hedvábných a tištěných tkanin se doporučuje ruční mytí s tekutým jemným čisticím prostředkem – bez bělení.

Záclony se umýt přírodními domácími prostředky

Chcete-li získat záclony jasně bílé, nemusíte se vždy nutně uchýlit k běžným chemickým prostředkům. Existují některé domácí prostředky, které se osvědčily:

Soda: pokud máte doma sodu na pečení, můžete do pracího prášku přidat jeden sáček. Ocet nebo kyselina citronová: přidejte octovu nebo citronovou tekutinu do vodní lázně a ponořte do ní záclonu na několik hodin. Poté znovu vyperete závěs v pračce.
postel mezi okny

Jak často mám prát závěsy?

Prach a nečistoty se shromažďují v záclonách a závěsech. Je doporučeno dvakrát nebo čtyřikrát ročně je vyprat. V domácnostech, kde se kouří, se doporučuje prát tento bytový doplněk častěji, abyste se zbavili žlutého zabarvení.

Zavěste závěsy správně

Závěsy by neměly být umístěny v sušičce, protože ta způsobuje zmačkání záhybů. Namísto toho mohou být jednoduše zavěšeny na záclonové tyči a na nich uschnou. Později se mohou vyžehlit. Můžete použít také kolíky zespoda na záclony, aby se zabránilo pokrčení.

další tipy jak udržovat záclony

Aby záclony nebyly tak rychle znečištěné, mohou být pravidelně čištěny kartáčem. Závěsy před praním zatřeste, tím odstraníte usazený prach. Abyste se zabránili při praní vytahování vláken a nečistot, je třeba odstranit, kroužky a jiné kovové části. Aby nedošlo k vyblednutí záclon, nesmí schnout přímo na slunci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: