Site Loader

Ještě před deseti lety se většina výrobků na e-shopech prezentovala pouze fotografiemi. A to častokrát ve špatném rozlišení, že nebylo patrné, jak dotyčný předmět pracuje, jak je velký v porovnání s lidskou dlaní, jak se sestavuje, čistí, udržuje, zkrátka nákup na e-shopech byl tehdy docela sázkou do loterie, jestliže jste měli zájem o něco, co v kamenném obchodu nebylo k nalezení, a vy jste byli nuceni pouze dedukovat, jak asi předmět vypadá a funguje v reálném módu.
seo vyhledávací stroj.jpg
Pochopitelně, že to byl důvod k zahájení tvorby prezentací – videa. Nafilmovat vlastní prezentaci a umístit ji na nejsledovanější videoportál YouTube je strategický počin, který zásadním způsobem mění nakupování ve virtuálním světě.
Musíte si uvědomit, že v České republice je server YouTube třetí nejpoužívanější vyhledávací zdroj. Jeho denní návštěvnost je přibližně 30 milionů lidí a těchto služeb využívá celkově asi půl druhé miliardy osob na celém světě. Jistě si tedy dokážete představit, jak precizně zpracované video s dobře ošetřeným SEO dokáže zapůsobit i na docela malou firmu, ale s kvalitním webem.
Základem je samotná prezentace, která bude pro zákazníky poutavá. Majitelé internetových obchodů se tak často dostávají do situace filmových producentů – režisérů a kameramanů, jejichž cílem je přitáhnout diváckou pozornost. Nezapomínejme však na druhou stranu mince, totiž na způsob, jakým dát o sobě, potažmo o této prezentaci, vědět.
optimalizace pro vyhledávače seo.jpg

Na SEO mají vliv následující body

· Název prezentace, vhodný titulek – ten je základem pro úspěšný SEO web a měl by mít maximálně 75 znaků. Musí obsahovat klíčová slova a být zároveň velmi stručnou a přitom výstižnou charakteristiku obsahu.
· Popisek videa – seznámí uživatele trochu podrobněji, o co se jedná. Měl by obsahovat opět klíčová slova (třeba pomocí nástroje AdWords, nebo z našeptávače) a neměl by být zároveň příliš dlouhý. Delší text než na 3 řádky vyžaduje kliknout na odkaz „zobraz více“, a to většina lidí nedělá.
· Aplikované tagy – pro SEO jsou klíčové, ačkoliv je lidé nevidí. Musí obsahovat název prezentace, klíčová slova oddělená čárkami, a také tematickou kategorii, případně název vašeho kanálu.
· Náhledový snímek – záběr, který musí zákazníka upoutat ještě předtím, než se rozhodne video shlédnout.
· Video karty – ty řeší přechod na jiné videosekvence prezentací vašich produktů, tedy mají za cíl vybízet diváky k nějaké akci – kliknout na další prezentaci a případně přímo na web. Dobře zpracované videokarty mohou být dokonce zásadní pro zvýšení počtu zájemců o váš business.
· Závěrečný snímek, tzv. endscreen – posledních 10 – 20 sekund videa by mělo motivovat uživatele přejít na další videa, podobně jako u videokaret.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: