Site Loader

Rektifikace má v různých oborech různý význam. Obecně však vyjadřuje úpravu zpřesněním. Ve stavebnictví je tedy možné pomocí rektifikačních terčů překonávat různé terénní nerovnosti a vyrovnávat sklon podlah či teras. Rektifikační terč je pomůcka z vysoce odolného plastu, výškově nastavitelná s přesností na milimetr; a to zpravidla až do výšky 85 cm. Nosnost rektifikačního terče gardina.cz je až tisíc kilogramů. Používají se dva typy terčů – s pevnou výškou a výškově stavitelné.

Rektifikační terč

Rektifikační terče s pevnou výškou se používají pro suchou pokládku betonové a teracové dlažby na terasy, balkony, střechy i lodžie. Ukládají se na PVC izolaci. Je-li zapotřebí ještě drobného výškového přizpůsobení, je možné vsunout podložku. Terče pak zajišťují jednotnou šířku spár mezi dlaždicemi, jimiž odtéká dešťová voda. Výška terčů se zvolí podle požadavků stavby.

Zajištění roviny

Terče výškově stavitelné dovolují pokládání betonové a teracové dlažby s nastavitelnou výškou, a to od 22 do 235 mm. Slouží zejména tam, kde je zapotřebí vyrovnat pochozí plochu, anebo ji přizpůsobit výšce ostatních okolních ploch – například u dveří. Výškově stavitelné terče se vyrábějí z velmi odolného polypropylenu a pokládají se na asfaltový pás nebo na izolační folii z PVC. Výška se opět nastavuje podle potřeb stavby. Stavitelné terče mají nosnost 800 kg na jeden kus a zajišťují tří milimetrovou mezeru mezi jednotlivými dlaždice.

Zajištění stejných spár

Kde všude se rektifikační terče používají

Všude tam, kde není pod terasou nebo podlahou stoprocentně rovný prostor či podklad. Použití je možné pro celou plochu podlahy, anebo jen v místech, kde je zapotřebí dorovnat sklon. Jsou vhodné jak pro dřevěné a dřevoplastové terasy, tak i pro technické a dvojité průmyslové podlahy a kamennou dlažbu. Doporučuje se používat tyto terče tam, kde bude časem nutné podlahu demontovat. Jedná se například o výstavní plochy, prodejní stánky, cirkusy, aj. Rektifikační terče se vyrábějí v různých velikostech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post Author: